Hakkımızda

Hakkımızda

Biz Kimiz?

RNK Neşriyat olarak, İstanbul merkezli bir yayıneviyiz. Risale-i Nur isimli kitapların neşrini yapıyoruz. Yayıncılık alanında 2005 yılından bu yana faaliyet göstermekteyiz.

Risale-i Nur Nedir?

Genel bir tarifle “Risale-i Nur”, bir Kur’an-ı Kerim tefsiridir. Merhum İslam âlimi Bediüzzaman Said Nursi tarafından kaleme alınan Risale-i Nur, diğer tefsirlerden farklı olarak Kur’an-ı Kerim’in iman ile ilgili ayetlerine odaklanır. Akla uzak görünen, anlaşılması zor olabilen iman esaslarını aklî delillerle ispat ve izah eder.

Nur Risaleleri, Allah’ın varlığı ve birliği, sonsuz ilim ve kudreti, her yerde bulunup hiçbir yerde bulunmaması gibi meseleleri herkesin anlayabileceği bir üslupla ispat etmektedir. Ayrıca melekler, kader, haşir ve öldükten sonra dirilme, peygamberler ve kutsal kitaplar gibi tüm iman esaslarını delilleriyle açıklar.

Eserlerin tamamı 14 cilt kitapta toplanan yaklaşık 130 bölümden oluşur. Risale-i Nur hakkında daha fazla bilgi için yazılarımızı inceleyebilir, eserleri online mağazamızda görebilirsiniz.

Tarihçemiz

Müellif Bediüzzaman Said Nursi, 1876 yılında dünyaya geliyor. Çalkantılı dönemlerde meşakkatlerle geçen bir uzun bir ömür sürüyor.
Risale-i Nurların telifi ise 1920’li yıllarda başlıyor. İlk yıllarda sadece elyazması nüshalarla birer birer çoğaltılabilen bu eserler, telifinden yirmi sene sonra teksir makinesi ile neşrediliyor ve yaklaşık otuz sene sonra da matbaalarda basılmaya başlanıyor.
Nur eserlerinin neşri, müellifin ahirete irtihalinden sonra talebeleri tarafından devam ettiriliyor. Geçen yıllar boyunca risaleler giderek genişleyen kitlelere hitap ediyor, her kesimden okuyucu buluyor.

RNK Neşriyat ise 2005 yılında kuruluyor. İlk yıllarda Risale-i Nur külliyatından ciltli kitaplar ile bu kitaplardan seçme ve derlemeler hükmünde karton kapak risaleler yayınlanıyor. Takip eden yıllarda, farklı ebat ve cilt çeşitleri hazırlanarak envanter genişletiliyor; farklı dillerde Risale-i Nur tercümeleri neşrediliyor; ayrıca ulusal ve uluslararası birçok kitap fuarında teşhir ve tanıtım faaliyetleri yapılıyor. Son dönemde ise rahle boy külliyat, rika hatlı Osmanlıca külliyat gibi yeni çalışmalarla yayın hayatımız -Elhamdülillah- devam ediyor.

Gayemiz

Neşrine çalıştığımız bu kıymettar eserlerin,

  • Aslıyetini muhafaza ederek,
  • Müellifin vasiyet ve hassasiyetlerini dikkate alarak,
  • Yüksek baskı kalitesi ve makul fiyatlarla

geniş kitlelere ulaşmasını hedeflemekteyiz.

Bize Nasıl Ulaşabilirsiniz?

Merkezimiz İstanbul/Merter’de bulunuyor. Adres bilgisini İletişim sayfamızda bulabilirsiniz.
Ayrıca, farklı şehirlerdeki kitap satış merkezlerinden veya katıldığımız kitap fuarlarında standımızdan kitaplarımızı temin edebilirsiniz.
Telefonla iletişim için 0212 512 1006 veya 0505 654 5141 numaralı hatlarımızı arayabilirsiniz.

Hakkımızda merak ettiğiniz farklı hususlar için Sık Sorulan Sorular ve Blog sayfalarımızı ziyaret edebilir veya bizimle irtibat kurabilirsiniz.